Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki wspólnie z firmą MNM Diagnostics rozpocznie innowacyjne i przełomowe badania DNA guza nowotworowego. Medycyna spersonalizowana okazuje się być niezwykle efektywna oraz skuteczna w diagnostyce oraz leczeniu nowotworów.

Diagnostyka całogenomowa pozwala również na uzyskanie informacji o tych lekach, na które chory nie odpowie wcale – dzięki czemu można oszczędzić pieniądze i cenny w leczeniu choroby onkologicznej czas. Początkowo, z diagnostyki całogenomowej, będą mogły skorzystać w ICZMP, pacjentki z rakiem jajnika i piersi.

Projekt realizowany jest dzięki fundacji, jak zaznacza prezes Think-Tanku prof. Maciej Banach: „Cieszymy się bardzo z rozpoczęcia tej współpracy z firmą MNM Diagnostics. Cały świat naukowy i medyczny obecnie zmierza w kierunku medycyny spersonalizowanej, z indywidualnym podejściem do pacjenta, zarówno w aspekcie diagnostycznym, jak i terapeutycznym. To krytycznie ważne, ponieważ dopiero wówczas, po szczegółowej diagnostyce, w tym przypadku diagnostyce genetycznej, możemy być pewni, że innowacyjne leczenie może być skuteczne i w sposób efektywny przełoży się na poprawę ocenianych punktów końcowych, w tym przypadku przeżycia wolnego od progresji choroby nowotworowej oraz całkowitego przeżycia. Po to właśnie, we wrześniu 2017 r., powołałem przy Instytucie Think-Tank “innowacje dla Zdrowia”, by takie projekty realizować”.